ZŠ Plzeňská

ZŠ Plzeňská

ZŠ PLZEŇSKÁ

Základní škola Praha 5 - Košíře, Plzeňská 117/39, 150 00


Archív akcí ve školním roce 2011/2012

Výlet parníkem

V pátek 15.6.2012 se žáci prvního i druhého stupně vydali na výlet parníkem po Vltavě. Cestu nám zpříjemňoval průvodce převlečený za vodníka.Květinový ples

V pátek 25.5.2012 se v naší škole konal Květinový ples, na kterém rodiče mohli spatřit vystoupení svých dětí. A hlavně to všem hodně slušelo.. ostatně posuďte sami v těchto dvou galeriích --->ŠVP Štědronín - Čtvrtek

Tento den jsme podnikli celodenní výlet do města Písek. Zde jsme shlédli krásné sochy vyrobené z písku na téma český film, navštívíli historickou elektrárnu, muzeum a na závěr se děti vyřádily v plaveckém bazénu.

Den jsme zakončili táborákem, opékáním buřtů a dokonce jsme stihli sledovat vítězství našich hokejistů (pro ty, co neví, Švédsko - ČR 3:4)

Zítra nás očekávejte kolem poledne.ŠVP Štědronín - Středa

Třetí den se nesl v soutěžním duchu. Již dopoledne se rozpoutal boj mezi jednotlivými družstvy. Ta pokračovala v započaté práci z prvního dne a do oběda dokončila přípravu celkové své prezentace (vlajka, hymna, symboly, divadelní scénka).

Po chutném obědě se na prknech, která znamenají svět, ropoutal lítý boj. Po předvedených prezentacích skupiny pracovali na rozluštění šifry z morseovy abecedy, která je dovedla ke sladkému pokladu.

Před večerní diskotékou bylo vyhlášení vítězů ve sportovních soutěžích z minulého dne a vítězů prezentací družstev.ŠVP Štědronín - úterý

Druhý den jsme zahájili sportovním kláním (skok přes švihadlo, opičí dráha a hod granátem na cíl), které bude ukončeno následující den, kdy budou družstva soutěžit v přetahovaní lanem.

Odpoledne jsme vyrazili na 4 km vzdálený hrad Zvíkov. Celá vycházka byla provázena slunečným počasím.

ŠVP Štědronín - pondělí

Dnes jsem zdárně dorazili na místo letošní ŠVP, před obědem jsme se ubytovali, a poté si pochutnali na rýži s vepřovým masíčkem.

Po krátkém poledním klidu jsme vyrazili na prohlídku nejbližšího okolí. Cestou jsme viděli koně, pávy a také ovce. Jestě před večeří se děti rozdělily do deseti týmů, ve kterých budou po celou dobu pobytu soutěžit, a začaly pracovat na názvu a týmové hymně.

Nyní se již blíží večerka, tak pomalu míříme na kutě a ozveme se opět zítra.


Multikulturní den

Dne 3.5.2012 proběhlo ve škole multikulturní den ve spolupráci s Oraganizací pro uprchlíky


Jeden svět na školách

Dne 15.11.2011 proběhlo ve škole v rámci projektu Jeden svět na školách promítání filmu Hanin kufřík a následná beseda s pí. Tykalovou.

Halloweenský den

Žáci 2. A pod vedením třídní učitelky a asistentek oslavovali a zároveň se seznamovali se svátkem HALLOWEEN. Během projetku děti představily své masky, nakreslily k nim obrázky, vyrobily halloweenské postavičky, vyzkoušely si schopnost vystoupit před publikem a také se seznámily s novými anglickými slovíčky týkající se tohoto svátku.

Halloween (zkracenina z All Hallows’ Evening) si v našich krajinách většinou spojujeme s USA. Tento svátek je však spjat s tradicemi a zvyky starých Keltů, kteří se loučili s létem a slavili příchod nového roku přesně tento den. Noc, která lámala říjen a listopad nese název keltského boha Samhaina (se dnes volně překládá jako "konec léta"), který byl podle víry starých Keltů pánem mrtvých. Podle keltské víry byl tuto noc předěl mezi světem živých a mrtvých nejmenší ze všech dní v roce.

V České republice Halloween nemá takovou tradici jako v anglicky hovořících zemích. Mezi dětmi sice získává stále větší oblibu, ale u většiny z nás má daleko hlubší význam svátek Všech svatých nebo "Dušičky" – památka zesnulých (slaví se 2. listopadu).


Putování za památkami - Staroměstská radnice

Prohlédli jsme si Staroměstský orloj, viděli jsme apoštoly zblízka, také nás zaujala obří mozaika umístěná v krásném historickém prostředí staroměstské radnice.

V Staroměstské radnici jsme také navštívili výstavu velkoformátových obrazů Jiřího Matějů "Mezi mnou a tebou". Poznávali jsme barvy, abstraktní obrazy složené z barevných čtverců a čar. V interaktivní tvořivé dílně jsme vytvořili společný velkoformátový obraz, sestavený z barevných pruhů. Práce se nám všem velice povedla.

Exkurze v koncentračním táboře Flossenburg

Naši žáci se 20.10. zúčastnili exkurze v německém koncentračním táboře Flossenburg, kterou pořádal Svaz protifašistických bojovníků ve spolupráci s MČ Praha 5.

Putování za památkami - Bílkova vila

Co jsme se dozvěděli? Ateliérovou vilu vystavěl František Bílek v letech 1910 – 1911, podle vlastních plánů pro svoji rodinu. Viděli jsme pokojíčky syna Františka a dcery Berty, děti měly výhled do ateliéru, kde pracoval jejich tatínek, František Bílek, který byl sochař, řezbář, keramik, grafik, kreslíř, ilustrátor, architekt.

Umíme rozpoznat – volné sochy, reliéfy, kresby, grafiky.

Víme z jakých materiálů František Bílek své sochy a plastiky vytvářel, zkusili jsme si v ateliéru namalovat sochu, vlastní obrázek. Použili jsme rudku, jako přirozený materiál, František Bílek nepoužíval barvy, měl vrozenou vadu, kdy nerozeznával některé barvy. Tvořívá dílnička se všem povedla. Po prohlídce Bílkovy vily jsme šli na krásnou procházku Chytkovými sady, pozorovali jsme panoramatické výhledy sluníčkové Prahy.


Ludmilina pouť

15.9.2011 proběhl v atriu naší školy již třetí ročník Ludmiliny pouti, které se zúčastnily předškolní děti z Rodinného centra Andílek a MŠ Podbělohorská

Archív akcí ve školním roce 2010/2011

Spaní ve škole

Ze čtvrtka na pátek (23.-24.6) se konalo tradiční spaní ve škole. V opoledních hodinách připravili žáci druhého stupně pro své mladší spolužáky ze stupně prvního indiánskou stezku v parku Klamovka, poté se posilnili při společném grilováni v átriu školy a večer prožili chvíle strachu při nočních hrách, které pro ně připravili jejich pedagogové.Zážitkový den v Klamovce

Žáci prvního i druhého stupně se zúčastnili zážitkového dne v parku Klamovka, kde si mohli v osmi sektorech vyzkoušet sportovní aktivity od ragby, frisbee, palovací hry bramball, lakrosu až po lezení po stěně, střelby z luku, běhu na gumě (bungee running) a společné chůzi po prknech.
Akademie národů - karneval

Celoroční projekt Akademie národů byl ukončen tak, že si každa třída k jednomu státu připravila prezentaci, masky a nejakou krátkou ukázku.

Hudební projekt Harmonie

Žáci naší školy se účastní hudebního projektu Harmonie, který se koná pod patronací Simony Stašové.

Celoroční projekt - Akademie národů

Po loňském celoročním projektu zaměřeném na Čtyři živly se letošní téma nazývalo Akademie národů. Konkrétní náplní pak bylo vypracovat projekty ke statům jako Vietnam, Irák, Ukrajina a Kongo. Žáci byli rozděleni do skupin a každa skupina dostala zadané téma (geografie, historie, fauna, flóra, kuchyně, sport, zajímavosti a náboženství) k danému státu. Úkolem žáků bylo vyhledát informace, poté je zpracovat a na závěr odprezentovat svým spolužákům a kantorům.

Fotogalerie: Vietnam, Irák, Ukrajina a Kongo
Velikonoční výstava

18. - 22. dubna se Keramickém Ateliéru K konala Velikonoční výstava žákovských prací.


Den s Mensou

MensaV sobotu 11. 12. 2010 od 1000 do 1800 proběhl na naší škole Den s Mensou, který přinesl předškolákům a mladším školákům řadu rozmanitých aktivit. Během cesty za pokladem plnily děti úkoly na pěti stanovištích (deskové hry, řešení šifer, hádanek, práce s interaktivní tabulí, výtvarná práce na vánoční téma). Na posledním stanovišti, kde si děti vybíraly poklad, předčítali starší žáci pohádky.

Děkujeme zástupcům Mensy, našim učitelům a žákům za spolupráci, přípravu a dobrou organizaci příjemně strávené předvánoční soboty.Projekt "Příběhy bezpráví" - Beseda s Augustinem Bubníkem

Ve čtvrtek 4.11. proběhla pro žáky 8. a 9. třídy beseda s bývalým československým hokejovým reprezentantem Augustinem Bubníkem. Úryvky z besedy jste mohli shlednout v pořadu ČT "Příběhy bezpráví".Ludmilina pouť

14.9.2010 proběhla v atriu naší školy zábavní akce pro předškolní děti a jejich rodiče nazvaná Ludmilina Pouť
© 2011 Základní škola Praha 5 - Košíře, Plzeňská 117/39, 150 00