ZŠ Plzeňská

ZŠ Plzeňská

ZŠ PLZEŇSKÁ

Základní škola Praha 5 - Košíře, Plzeňská 117/39, 150 00


Soutěže ve školním roce 2011/2012

duben

Školní liga ragby - 5. kolo

Místo konání: RC Tatra Smíchov

Žáci naší školy se již tradičně účastní Školní ligy ragby. 26.4. se konalo již páté kolo.

Naší školu reprezentovala celkem 4 družstva - kategorie Mini (1 družstvo), Benjamin (2 družstva), kategorie Junior (1 družstvo).

Mini: 1. místo
Benjamin: 3. místo a nepostup ze skupiny
Junior: 3. místobřezen


únor

OK basketbal - starší chlapci

Místo konání: Sportovní hala Radotín

Chlapci podali ve velmi silné skupine, ze ktere pak vzešel celkový vítěz turnaje (gymnázium Kavalírka), podali bojovné a dobré výkony, které bohužel nestačily na postup.

Starší chlapci: nepostup ze skupiny


leden


prosinec

OK florbal - chlapci

Místo konání: Sportovní hala Radotín

Jak mladší tak starší žáci ve skupinách narazili na lepší soupeře, přes které nedokázali postoupit.

Mladší chlapci: nepostup ze skupiny
Starší chlapci: nepostup ze skupiny


listopad

OK florbal - starší dívky

Místo konání: Sportovní hala Radotín

Starší dívky chtěly navázat na úspěchy z předchozích dvou let (5. a 4. místo), a tak již přípravu pojaly s velkou chutí.

Tu si také přenesly do turnaje, kde ve skupině postupně porazily dívky ze ZŠ Weberova, Barrandov, Radotín a obadily první místo ve skupině, které jim zajistilo postup do finále celého oblastního kola Prahy 5.

Ve finále již byly soupeřky ze ZŠ Drtinova nad jejich síly, ale přesto je 2. místo nádherným úspěchem!!!

Starší dívky: 2. místoříjen

Školní liga ragby - třetí podzimní turnaj

Místo konání: RC Tatra Smíchov

Žáci naší školy se již tradičně účastní Školní ligy ragby. 19.10. se konalo třetí kolo podzimní části.

Naší školu reprezentovala celkem 4 družstva - kategorie Mini (1 družstvo), Benjamin (2 družstva), kategorie Junior (1 družstvo). Za velmi chladného a deštivého počasí se našim týmům dařilo. Dvě 1. místa tak působila jako hřejivý balzám na naše zkřehlá těla :-)

Mini: 1. místo
Benjamin: 4. a 7. místo
Junior: 1. místoOK - stolní tenis

Místo konání: ZŠ Vl. Vančury, Zbraslav

Letošního kola ve stolním tenise se zůčastnili pouze starší žáci, pro které to byla první účast v této soutěži.

Na naších chlapcích podepsala nervozita, která jim svazovala ruce ve vyrovnaných koncovkách setů. Tu prolomil a jediný náš úspěch zaznamenal Robin Chromý.

Starší žáci: nepostoupili ze skupinyOK malá kopaná

Místo konání: SC Radotín

První soutěží v rámci Velkého a Malého poháru pořádaného Domem dětí a mládeže Prahy 5 bylo pro náše žáky OK v Malé kopané. Místem konání se opět stalo fotbalové hřístě s umělou trávou SC Radotín.

Družstvo mladších žáků odehrálo ve čtyřčlenné skupině vyrovnaná utkání (se ZŠ Nepomucká 1:2, ZŠ Tyršova 1:2, ZŠ U Santošky 1:0), ale přes nepostup do finálové skupiny mužeme být spokojeni s předvedeným výkonem.

Družstvo starších žáků vstupovalo do soutěže s většími nadějemi na postup než mladší žáci, ale již na začátku prvního utkání se nám zranil jeden z klíčových hráčů, což oslabilo naše družstvo. Děkujeme za fair přístup ZŠ Nepomucká, která nasadila stejný počet hráců jako náš oslabený tým.

Mladší chlapci: nepostoupili
Starší chlapci: nepostoupilizáří

Školní liga ragby - první podzimní turnaj

Místo konání: RC Tatra Smíchov

Žáci naší školy se již tradičně účastní Školní ligy ragby. Na konci září se konalo první kolo podzimní části.

Naší školu reprezentovala celkem 4 družstva - kategorie Benjamin (2 družstva), kategorie Junior (2 družstva). Tohle kolo bylo pro nás velmi hojné, protože naše družstva stála na stupních vítězů hned dvakrát.

Benjamin: 3. místo
Junior: 1. místoO pohár starosty MČ Praha 5 - 2011

Místo konání: Aquapark Barrandov

Celá soutěž byla výborně organizovaná Městskou policií Prahy 5. Žáci druhého stupně prošli postupně několika stanovišti. Na venkovních mohli předvést své dopravní znalosti či si vyzkoušet střelbu z paintballových pistolí na terč.

Poté je čekaly další úkoly v bazénu v podobě záchrany tonoucího, plavecké štafety, lovení předmětů ze dna bazénu či soutěž v rychlosti sjezdu na tobogánu. Zapojili se také učitelé, kteří se mezi sebou snažili v pexesu získat pro své družstvo další bodíky navíc.

Celé dopoledne, které se všem moc líbilo, jsme završili 9. místem.Soutěže ve školním roce 2010/2011

Červen

VIII. ročník turnaje v malé kopané pro ZŠ - OŘ MP Praha 5

Místo konání: SK Motorlet

Naše základní skupina se odehrála v úterý 7.6. a postupně jsme narazili na ZŠ Slivenec, ZŠ Grafická, ZŠ U Santošky a ZŠ Nepomuckou. Z této pětičlenné skupiny postupovala první tři družstva do finálového kola, které se konalo o týden později 14.6.

Po dobrém vstupu a výhře 5:2 proti ZŠ Slivenec jsme dostali lekci od ZŠ Grafická v podobě výsledku 1:10. Pokud jsme chtěli nadále pomýšlet na postup, museli jsme v dalších utkáních zabojovat a získat potřebné body. To se našemu družstvu podařilo a po výhře 5:2 se ZŠ U Santošky a remíze 3:3 s ZŠ Nepomuckou jsme se mohli těšit na další tři zápasy ve finálové skupině.

Postupující:
1. místo: ZŠ Grafická 6 bodů
2. místo: ZŠ Nepomucká 1 bod
3. místo: ZŠ Plzeňská 1 bod

Do finálové skupiny jsme vstupovali s jedním bodem ze základní skupiny a s možnosti získat další body proti třem družstvům (ZŠ Chaplinovo náměstí, ZŠ Barrandov a ZŠ Radotín), která postoupila z druhé skupiny.

V prvním utkani jsme sei snadno poradili s ZŠ Chaplinovo náměstí (6:0), ale ostatní soupeři již byli nad naše síly, konkretně pak ZŠ Barrandov (2:6) a ZŠ Radotín (0:6). V celkovém součtu jsme obsadili pěkné 5. místo. Jakub Turek byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Celkové umístění:
1. místo: ZŠ Grafická
2. místo: ZŠ Barrandov
3. místo: ZŠ Radotín
4. místo: ZŠ Nepomucká
5. místo: ZŠ Plzeňská
6. místo: ZŠ Chaplinovo náměstí


Květen

Školní liga ragby - třetí jarní turnaj

Místo konání: RC Tatra Smíchov

Třetí jarní a celkově páté pokračování Školní ligy ragby se konalo ve čtvrtek 26.5.

Naší školu reprezentovalo 5 družstev - kategorie Mini (1 družstvo), kategorie Benjamin (3 družstva), kategorie Junior (1 družstvo). Nejvíce se tentokrát dařilo družstvům Mini a Junior, která shodně obsadila 3. místo

Mini: 3. místo
Benjamin: bude doplněno
Junior: 3. místo


McDonald's Cup - malá kopaná

Místo konání: SC Radotín

Žáci 4. a 5. třídy se tradičně na začátku května zúčastnili dalšího ročníku této soutěže v malé kopané.

Výsledkově se našemu týmu příliš nedařílo, který bohužel prohrál všechna svá utkání. Přestože ne pokaždé se povedou dobré výsledky, vždy se řídíme Coubertinovským heslem: "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se (bojovat)."Školní liga ragby - druhý jarní turnaj

Místo konání: RC Tatra Smíchov

Druhé jarní a celkově čtvrté pokračování Školní ligy ragby se konalo ve čtvrtek 12.5.

Naší školu reprezentovalo 5 družstev - kategorie Mini (1 družstvo), kategorie Benjamin (3 družstva), kategorie Junior (1 družstvo). Tohle kolo školní ligy se našim barvám vydařilo, naše družstva stála třikrát na stupních vítězů.

Mini: 2. místo
Benjamin: 3., 5. a 8. místo
Junior: 3. místoduben

Školní liga ragby - první jarní turnaj

Místo konání: RC Tatra Smíchov

První jarní a celkově třetí pokračování Školní ligy ragby se konalo v úterý 19.4.

Naší školu reprezentovala 4 družstva - kategorie Benjamin (3 družstva), kategorie Junior (1 družstvo). Všechna družstva statecně bojovala, užila si slunečné odpoledne na čerstvém vzduchu. Nejvíce se dařilo družstvu Juniorů, kteří jako jediní z našich postoupili ze skupiny a nasledně vybojovali pěkné 3. místo.

Benjamin: 5., 7. a 8. místo
Junior: 3. místo

březen

OK matematické soutěže Pythagoriáda

OK Pythagoriády se 24.3. zúčastnilo 11 dětí z naší školy. Nejlépe se umístil a úspěšným řešitelem se stal Matěj Podehradský ze 6. třídy, který ve své kategorii obsadil 7. místo (2. mezi žáky ZŠ).únor

OK basketbal

Místo konání: ZŠ Barrandov (6.-7.třída), Sportovní hala Radotín (8.-9.třída)

Mladší chlapci (8 družstev) byli rozlosováni do dvou skupin, kde první dva postupovali do semifinále. Po velmi dobře a zodpovědně odehrané skupině, kdy se nám podařilo porazit také favorizovaný Radotín se synem prvního českého hrače v NBA Jiřího Zídka, jsme postoupili z 1. místa do semifinále. Bohužel v bojích o umístění nám došly síli a taky štěstí, a tak jsme po jasně prohraném semifinále s Gymnáziem Kavalírka podleli o 3. místo velmi smolně o 2 body také ZŠ Barrandov. Tak nám krom bramborové medajle zůstalo utěchou to, že jsme jako jediní dokázali porazit pozdější vítěze z Radotína.

Starší chlapci (12 družstev) byli rozlosování do tří skupin, odkud se z prvního místa postupovalo do skupiny o 1. - 3. místo a z druhého do skupiny o 4. - 6. místo. Tady nám trochu nepřál los, protože jsme do skupiny dostali největší favority a pozdější vítěze Gymnázium Kavalírka. Po velmi bojovných a pěkných zápasech jsme tedy postoupili do skupiny o 4. - 6. místo, kde jsme pokračovali v kvalitních představeních, a po třech výhrách si připsali velmi cenné 4. místo.

Mladší chlapci: 4. místo
Starší chlapci: 4. místo

OK - Předveď, co umíš na PC

Místo konání: ZŠ Chaplinovo náměstí

Naši školu v této soutěži reprezentovali Jakub Turek (tvorba prezentace - 20 soutěžících) a Nikola Krmelová (práce s tabulkovým kalkulátorem - 10 soutěžících). Oba předvedli, že s počitačem nemají problém pracovat, a shodně obsadili 7. místa ve svých kategoriích.

Turek (prezentace): 7. místo
Krmelová (tab. kalkul.): 7. místo

leden


prosinec

OK florbal

Místo konání: ZŠ Chaplinovo náměstí (4.-5. třída), Sportovní hala Radotín (6.-9.třída)

Poprvé se florbalového turnaje zúčastlili také chlapci z 1. stupně, jejichž turnaj se odehrál v nafukovací hale ZŠ Chaplinovo náměstí.

Pro ostatní věkové kategorie se turnaj konal nově ve Sportovní hale Radotín. Mladší žáci zvládli ve své skupině oba zapasy na výbornou a porpvé postoupili do finálové části florbalové soutěže. V té již byli vylosovaní soupeři nad jejich síli a celkově obsadili krásné 6. místo.

Starší žáci vstupovali do soutěže s velkým nadšením a ambicemi vyrovnat se mladším spolužákům. Až do posledního zápasu ve skupině měli šanci na postup, ale poslední zápas jim vůbec nevyšel a postupový sen se rozplynul.

Po loňském krásném 5. místě chtěly naše starší žákyně podobný úspěch napodobit. Celý turnaj odehrály s velkou chutí. Ve skupině prohraly pouze jediný zápas 0:1, kde nakonec obsadily 2. místo, což je posunulo do bojů ve skupině o 4.-6. místo. V té již nenašly žádné přemožitelky, ač narazily na favorizované celky z větších škol, a obsadily nádherné 4. místo a byly oceněny jako "Překvapení turnaje".

Chlapci 1. stupeň: nepostoupili ze skupiny
Mladší chlapci: 6.místo
Starší chlapci: nepostoupili ze skupiny
Starší dívky: 4. místo


listopad

OK plavání

Místo konání: ZŠ Weberova

Dalším pokračováním celoroční soutěže Velký a Malý pohár, kterého se naše škola zúčastnila, bylo OK v plavání konané v 25-ti metrovém bazénu na ZŠ Weberova

Této soutěže se zúčastnila družstva mladších chlapcům mladších a starších dívek. Přes veškerou bojovnost a nasazení nicméně neudělali větší díru do výsledkové listiny.


říjen

OK malá kopaná

Místo konání: SC Radotín

Jelikož se naše škola letos nezúčastnila přespolního běhu, bylo OK v malé kopané první soutěží v rámci Velkého a Malého poháru pořádaného Domem dětí a mládeže Prahy 5. Místem konání se opět stalo fotbalové hřístě s umělou trávou SC Radotín.

Oslabené družstvo mladších žáků, které mělo ve svém středu pouze dva sedmáky, živilo naději na postup do finálového kola až do posledního utkání. Nakonec se ale muselo sklonit před výkony lepších družstev.

Družstvo starších žáků vstupovalo do soutěže s většími nadějemi na postup než mladší žáci, nicméně po nepřesvědčivých výkonech na postup nedosáhli.

Mladší chlapci: nepostoupili
Starší chlapci: nepostoupili

Školní liga ragby - druhý podzimní turnaj

Místo konání: RC Tatra Smíchov

Na začátku října se konalo druhé pokračování Školní ligy ragby.

Naší školu tentokrát reprezentovala 4 družstva - kategorie Benjamin (2 družstva), kategorie Junior (2 družstva). Všichni hrači si opět užívali pohodové atmosféry, která vždy doprovází každé kolo ligy ragby. Po napínavých bojích v průběhu celé soutěže dopadla nase družstva takto:

Benjamin: 1. a 4. místo
Junior: 2. a 5. místo
září

Školní liga ragby - první podzimní turnaj

Místo konání: RC Tatra Smíchov

Žáci naší školy se již tradičně účastní Školní ligy ragby. Na konci září se konalo první kolo podzimní části.

Naší školu reprezentovalo celkem 5 družstev - kategorie Mini (1 družstvo), kategorie Benjamin (3 družstva), kategorie Junior (1 družstvo). Všechna družstva statecně bojovala a užila si slunečné odpoledne.

Mini: 2. místo
Benjamin: 5., 6. a 8. místo
Junior: 8. místo

© 2011 Základní škola Praha 5 - Košíře, Plzeňská 117/39, 150 00